پاسخ عضو شورای شهر تنکابن به شهروند نوری
اختصاصي دريانيوز : هم استانی عزیز شما در فرمایش خود در مورد تنگ نظری اشاره ای داشتید !!!آیا میدانید در منطقه ما استعداد های درخشان و بالقوه ای وجود دارند که چنانچه مجالی برای ظهور داشته باشند ، شرق استان یکه خواهد خورد.افراد نام داری همچون جناب آقای ...
کد خبر:2538 تاریخ:11:54-16/10/1387

دريانيوز : در پي انتشار گزارشي از هفتمين همايش استاني شدن غرب مازندران در اين پايگاه و نامه شهروند نوري در مخالفت با استان جديد جوابيه اي ارسال نموده كه عينا منتشر مي گردد.
 
بنام خداوند بخشنده و مهربان

مدیریت محترم سایت دریا نیوز

احترامأ ضمن تشکر و سپاسگذاری از فرصتی که در اختیار مردم آزاد اندیش استان سر سبز مازندران قرار داده اید و به جهت اهمیت موضوع استقلال منطقه غرب استان که خواسته به حق اهالی  غیور و ولایتمدار غرب استان می باشد و در پاسخ به نامه شهروند محترمی که خود را شهروند نوری نام نهاده اند و اخیرأ طی مطلبی پیرامون استان شدن غرب مازندران ، نظریات خود را بیان داشته اند ، مطالبی در جهت روشن شدن اذهان عمومی به ویژه این هموطن گرامی آماده شده که تقدیم حضور می گردد . امید است تا دیگر هم استانی های عزیز نیز، نظریات خود را بیان داشته و در این رهگذر به نقاط تفاهمی برای تشکیل استان جدید در غرب مازندران برسیم.لذا مراتب تقدیم و امیدواریم تا در پورتال خبری دریا نیوز درج گردد.

در این مقال کوتاه مختصرأ به دلایلی اشاره خواهد شد که باعث گردیده است تا بیش از پیش مردم غرب استان برای تحقق خواسته شان پایفشاری نموده و خود را محق بدانند.
بیکاری یکی از عمده ترین مشکلات جامعه امروز بوده و این امر علی الخصوص در شهرستان تنکابن که بنده بخوبی از آن اطلاع دارم ، با رشد فزاینده ای روبرو است.اگر نگاهی به آمار فارغ التحصیلان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی داشته باشیم، مشاهده می کنیم که درصد بالای این قبول شدگان ، بچه های غرب استان مازندران هستند .ولی جای افسوس دارد که تقریبأ بیشترنیروهایی که در ادارات غرب استان شاغل میگردند از بین این عده انتخاب نشده و از شرق استان برای ادارات ما نفر اعزام می گردد و البته نقش پارتی در مرکز استان در این میان بسیارحیاتی بوده است. در حالیکه نیروهای زبده و دانش آموخته ما همچنان بدنبال کار می باشند.

هم استانی عزیز ، آیا باور دارید که شهرستانهای غرب استان همچون نور ، محمود آباد ، چالوس ، نوشهر ، تنکابن و رامسر بیشترین میزان گردشگر و توریست را در تمام فصول سال به ویژه ایام تعطیلات پذیرا هستند ؟شاید به تعبیری بتوان گفت 90 درصد مسافران استان را منطقه غرب در خود جای میدهد به لحاظ آنکه این شهرستانها از مواهب طبیعی گردشگری و آثار تاریخی برخوردار بوده است و طبعأ می بایست از اعتبارات ویژه هم در بخش عمرانی و هم در بخش های دیگر بهره مند گردد . ولی متأسفانه در عمل چنین چیزی را نمیتوان مشاهده کرد . بله ، در مورد اعتبارات عمل ، برعکس بوده و تنها ده درصد اعتبارات به غرب استان تعلق می گیرد !!!و حال اینکه با عنایت به اهمیت این موضوع چنانچه اعتبارات بخش گردشگری و صنعت توریسم بخوبی توزیع شود ، با به وجود آمدن ده ها شغل ، جوانان ما دیگر نگران آینده خود و پیوستن به آمار بیکاران نخواهند بود . در نگاهی دیگر منطقه ما بسیار مساعد برای پرداختن به توسعه بخش پرورش وصادرات گل و. گیاه ،دامپروری و صنعت توریسم و ...می باشد.بارها  طرح های کارشناسی شده توسط خبرگان اهل فن در این خصوص ارایه گردیده است ، لیکن بعضأ توسط مسئولان استانی رد شده است !!!در اینجا این سوال پیش می آید که تکلیف سالها و ماه ها وقتی که صرف شده و طرح هایی که میتواند بسیار مثمر ثمر باشد چیست؟آیا فرد متقاضی الزامأ باید به گونه ای مبلغی برای اخذ تأییدیه بپردازد ؟( مستنداتی موجود است)

و در مورد خسارات حوادث غیر مترقبه نیز باید عرض کنم در حادثه برف سال گذشته ، مزارع پرورش ماهی ، گلخانه ها ، زمین های زیر کشت و بالاخره باغداران با خسارت جدی مواجه شدند و تا این تاریخ دیناری به جهت مساعدت دریافت نکرده اند ، در حالیکه با قطع ناگهانی گاز در مرکز استان، دیدیم که ریاست محترم جمهوری به استان آمدند و نهایتأ مشکل حل شد.

هم استانی عزیز شما در فرمایش خود در مورد تنگ نظری اشاره ای داشتید !!!آیا میدانید در منطقه ما استعداد های درخشان و بالقوه ای وجود دارند که چنانچه مجالی برای ظهور داشته باشند ، شرق استان یکه خواهد خورد.افراد نام داری همچون جناب آقای شیخ الاسلامی مسئول دفتر ریاست جمهوری ، جناب آقای ایوبی معاونت محترم وزیر کشور ، جناب آقای دکتر حسینی وزیر محترم اقتصاد و دارایی ، جناب مهندس طاهایی استاندار قزوین ، سردار رویانیان ، مهندس رحیم مشایی مشاور ریاست جمهوری و ریس سازمان میراث فرهنگی ،گردشگری و مهندس نصرتی مدیر کل محترم میراث فرهنگی که بعضأ در کابینه و یا سمت های دیگری در کشور به خدمت مشغول هستند از خطه غرب استان هستند .و همینطور افراد دیگری که متأسفانه در حال حاضر در پست های عادی مشغول بخدمت هستند که باید مجالی فراهم گردد تا از تجربیات مدیریتی ایشان به نحو مطلوبتری استفاده گردد.

هم استانی عزیز آیا میدانید آزاد راه تهران شمال به غرب استان ختم میشود و البته با راه اندازی این شاهراه رونق و توسعه غرب استان بیشتر خواهدشد.


درسال 83 با زلزله کوچکی که در جاده کندوان به وقوع پیوست حدود ده ماه جاده کندوان مسدود شد و این امر باعث گردید تا مسافران ناچارأ از مسیر ساری و هراز طی طریق نموده و وارد استان شوند . و نیز احتمالأ در اخبار بارها شنیده اید که غالبأ در تعطیلات جاده چالوس بسته است و یا مسیر یکطرفه(چالوس به تهران) اعلام میگردد و این تعطیلی های پی در پی جاده ، موجب متضرر شدن بازاریان و کسبه گردیده است؟ آیا به این مسئله تا بحال فکر کرده اید ؟

در مورد حوزه جغرافیایی و حدود منطقه بد نیست اشاره ای به موقعیت تاریخی منطقه نیز داشته باشیم. محال ثلاث کلارستاق تنکابن و سیارستاق که حدود جغرافیایی آن از مرز مشترک رویان به نور الی به مرز مشترک شهرستانهای رودسر و لنگرود  می باشد که قبل از دوره رضاخان ، ایالتی بزرگ و مستقل تحت فرمانروایی محمد ولیخان سپهسالار اعظم تنکابنی فاتح تهران بوده است. آیا میدانید کجور کلاردشت یک شهر تاریخی و توریستی است همانند رامسر که زمانی عروس ایران نام داشت. منطقه دوهزار و سه هزار که همگی شهرت جهانی دارند . آیا در برنامه های صدا و سیمای شبکه مازندران نامی از این مناطق به گوشتان خورده است؟ آیا میدانید بیشتر همایش های بزرگ و با حضور فرزانگان و اندیشمندان کشور در رامسر برگزار میگردد و متأسفانه در برنامه های صدا و سیما جایی ندارند.

چرا برای کارهای ادارای حتی کارهای کوچک مثل گرفتن یک امضاء باید وقتی حدود 4 ساعت برای رفتن و همین حدود نیز برای برگشت وقت صرف شود ؟ و جالب آنکه در بیشتر مواقع با عدم حضور مدیر و مسئول مواجه میشویم و این کار بکرات اتفاق می افتد !!!بسیاری از سوانح و متأسفانه فقدان برخی از همکاران و همشهریان که در اثر سوانح رانندگی از بین رفته اند در طی طریق همین راه بوده است!

آری، به مردم سلحشور و ایثارگر غرب استان ، همانطور که در زمان جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس گوش بفرمان رهبر خود بوده و خالصانه فرمان امام را برای حضور در جبهه لبیک گفتند  و امروز نیز با پیروی از منویات مقام معظم رهبری عزم خود را برای دفاع از خاک و آرمانهای جمهوری اسلامی جزم کرده اند باید این حق را داد تا بتوانند خواسته برحق خود را بصورت قانونی پی گیری کرده تا این مهم، سرانجام طی مصوبه قانونی به انجام برسد.

اما مطلبی در خصوص استان گیلان بیان داشتید. باید عرض کنم از دورترین نقطه استان یعنی شهر چابکسرتا مرکز استان تقریبأ دو ساعت فاصله زمانی وجود دارد و مدیران ارشد استان گیلان کمتر تفاوتی بین نقاط استان خود قائلند به ویژه آنکه درحال حاضر استاندارگیلان مهندس قهرمانی از شهر چابکسر یعنی دور ترین شهر  به مرکز استان انتخاب شده اند . حال نگاهی هم به شهرستان کرج در نزدیکی تهران داشته باشید .آیا شنیده اید که نمایندگانشان در این اندیشه هستند که شهرستان کرج به استان تبدیل گردد ؟ (بد نیست در اینمورد هم مطالعه ای داشته باشید و علل را جستجو کنید).و نکته دیگر که باید بدان اشاره کنم بحث تخصیص اعتبارات است . که این امر در استان ، تنظیم و توزیع میگردد . و در نتیجه شهرستانهای دور دست به مرکز استان همیشه باید با توسل به رایزنی و ملاقاتهای پی در پی با مدیران ارشد استانی یا بهتر بگویم چانه زنی ! بتوانند بخش کوچکی از اعتبارات را از آن خود نمایند . و سوال بنده این است که چرا باید این اتفاق به وقوع بپیوندد؟

از این رو ،نمایندگان فهیم منطقه غرب استان و پیشاپیش آنان جناب آقای ناطق نوری پیشکسوت مجلسیان بطور جد دنبال تحقق این آرزوی دیرینه مردم غرب مازندران هستند و تمام تلاش خود را برای این امر مصروف می سازند. و باز سوالی دیگر، دولتی که سرلوحه کارهای خود را شعار عدالت خواهی و عدالت محوری قرار داده است چرا تحقق خواسته بحق مردم غرب استنان مازندران را در دستور کار خود قرار نداده است؟

هم استانی عزیز:  قطعأ استحضار دارید که پس از پیروزی انقلاب اسلامی تا به حال 11 استان جدید در کشور شکل گرفته است . آیا واقعأ تشکیل این استانها محلی از اعراب نداشت؟ آیا این حرکت بیهوده بود ؟ شما که در نزدیکی شرق استان هستید و از محرومیت برخی نقاط دور دست شرق استان صحبت می کنید . آیا به استان بغل دستتان که زمانی خود در قلمرو استان مازندران بود سری زده اید ؟(استان گلستان) اگر نرفته اید پیشنهاد بنده این است که تشریف ببرید و جویا شوید که آیا شکل گرفتن استان مستقل نفعی برایشان داشته است یا خیر ؟

شهروند محترم و گرامی ، مطالبی که به اختصار تقدیم شده تنها بخش بسیار کوچکی از دلایلی است که میتوان بدانها اشاره کرد . آنچه که مسلم است ودر آینده نه چندان دور به تحقق خواهد پیوست استان شدن غرب مازندران بوده که در این تلاش ، مجموعه خدمتگذاران ، نماینده گان غرب استان  در مجلس شورای اسلامی ، نمایندگان در شوراهای اسلامی بخش ، شهر و روستا وبالاخص حضور بی بدیل مردم سلحشور منطقه حضور فعال و چشمگیری دارند . حال شما خود به قضاوت بنشینید ! آیا این حرکت را هنوز هم  یک بازی سیاسی می نامید؟

(شمس الدین امانپور عضو شورای بخش خرم آباد و عضو شورای شهرستان تنکابن)

  نظرات بینندگان
 • شهرهای غرب مازندران بسیار زیبا تر از شهر های بی کلاس شرق مازندرانه باید خودشونو از خفت اونا بودن رها کنن این حرف غیر اخلاقیه وواقعیت داره با کمال تاسف
 • من یک تهرانی هستم و مازندران را به خوبی میشناسم و تمام ایران می دانند که غرب مازندران با شرق آن از نظر زیبایی و فرهنگ قابل مقایسه نیست و مدرنتر است. ولی برای من جای سوال است که اگر غرب مازندران استان شود شرقیها چرا دارند میسوزند.
 • به نظر من شهرستان هاي غرب استان داراي شهرهاي كوچكي است ، هفت شهر بزرگ استان در شرق استان قرار دارندومانند شهر م نكا قدرت زيادي ندارند ، مثلا اول قرار بود پالايشگاه كاسپين در نكا احداث شود ولي چون ساري قدرت بيشتري داشت حالا مي خواهد در ساري احداث شود ، و من فكر نمي كنم با تبديل شدن اين شهرستان ها به استان ديگري ،مردم بتوانند به اهداف خود برسند.
 • شرقی وغربی کردن مازندران یعنی تکه تکه کردن مازندران زیبا جهت اهداف صرفا سیاسی وشخصی والا دنیای توسعه یافته در حال برچیدن مرزهاست نه مرزبندیهای دوران جاهلیت
 • الان همه ي مشكلات حل شد فقط مونده كه مركز استان جديد معلوم شه اونهم با كري خوندن آفرين با اين وضعيت حتما موفق ميشيد ادامه بديد! از رامسر
 • من دانشجوی آموزشکده ملاصدرای رامسرم و مدتی است که در غرب استان زندگی می کنم .بنده صراحتا عرض می کنم که عقب افتادگی غرب استان ناشی از عقب افتادگی ذهنی مسئولین غرب استان است ودلیل دیگری ندارد . مردمی که همیشه مشغول خواب یا اجاره دادن منازل با بالاترین قیمت به مسافرین هستند .واصلا تلاش و کوشش وهمتی در راستای ارتقای شهرشان ندارند اگرشما خواب نبودید عقب افتاده نبودید فقط خودتان حق خودتان را می خورید .....
 • اخ که ما مازندرانیها چقدر بدبخت هستیم. وگرنه این سرنوشت ما نبود. مشکل از مازندرانیهایی است که در تصمیم گیریهای کلان کشور سهیم هستند ولی کمترین توجهی به مازندران ندارند.
 • چه خوب می شد که این برادر عزیز با ارائه آمار و ارقام و از روی سند و مدرک حرف می زدنه اینکه با بر انگیختن احساسات بخواهد به هدف خود برسد. مشکلاتی همچون بیکاری و پارتی بازی مختص غرب مازندران نیست بلکه یک مشکل ملی است که به سیاست های کلان دولت برمی گردد. در غرب استان فرصت های فراوان شغلی در زمینه توریست و کشاورزی وجود دارد که نه تنها جوانان منطقه را از بیکاری می رهاند بلکه جاذبه ای است برای مهاجرت دیگران از سایر نقاط ایران به غرب مازندران . شمار زیاد هموطنان گیلانی آذری مقیم غرب استان دلیلی بر این مدعاست . اما مسأله مطرح شده در اینجا بحث پارتی بازی و جذب در ادارات دولتی است. این مشکل هم همه جایی است. اما وضع مازندران در این زمینه بسیار بهتر از سایر جاهاست. در استانی مثل گلستان تعداد مدیران و کارمندان ترکمن در سطوح بالا و متوسط و حتی پائین بسیار کمتر از تبری ها و فارسها و سیستانی هاست. در صورتی که آنها هم همنگام استان شدن فکر می کردند همه چیز حل خواهد شد. اما چه تضمینی وجود دارد که با ایجاد مازندران غربی این مسأله حل شود. خودتان بهتر می دانید که احتمال مرکز شدن تنکابن بسیار کمتر از نوشهر و چالوس است. ار کجا معلوم که با استان شدن از چاله به چاه نیفتید.
 • " از دورترین نقطه استان گیلان یعنی شهر چابکسرتا مرکز استان تقریبأ دو ساعت فاصله زمانی وجود دارد و مدیران ارشد استان گیلان کمتر تفاوتی بین نقاط استان خود قائلند" از دور ترین نقطه مازندران تا ساری هم چهار ساعت بیشتر راه نیست. اما اگر سری به مناطق غربی گیلان بزنید متوجه خواهید شد که در غرب گیلان هم محرومیتهای فراوانی وجود دارد به خصوص مناطق طالش نشین که اهل تسنن نیز هستند که بیسار خواهان استان شدن هستند. و همچنین آستارا هم به بدنبال پیوستن به اردبیل است به همین دلایلی که شما در بالا بیان کردید. بیانات شما درباره گیلان مصداق همان مثل معروف "مرغ همسایه غاز است" می باشد.
 • نور قلب مازندران است. نمی گذاریم وارد این بازیها بشود.
 • کدام غرب استان؟!! شما که همه زمینهایتان را به تهرانی ها فروختید.
 • اینها استان را برای خودشان نمی خواهند بلکه بیشتر برای راحتی و آسایش مسافرین و توریست هاست.
 • از نوز تا چالوس سرزمين تاريخي و پر افتخار رويان مي باشد كه تاريخي بس جدا از طبرستان دارا مي باشد درست به همين دليل كتابي داريم به عنوان تاريخ رويان و تبرستان كه ابتدا تاريخ رويان پرافتخار گفته شده و سپس چند برگي هم به طبرستان اختصاص يافه به اميد بالندگي و كسب افتخارات گذشته براي رويان عزيز
 • در مقاله آمده که شهرستان کرج به دنبال استان شدن است. من پیشنهاد می دهم که غرب استان و کرج که هر دو بدنبال استان شده هستند از مزایای هم استفاده کرده ویک استان راتشکیل دهند .کرج از وسعت غرب استان استفاده کند و غرب استان مازندران از جمعیت یک ونیم تا 2 میلیونی کرج ، که همدیکر راتکمیل میکنند.با این حساب از شهرستان نور مایه گذاشته نمی شود. زیرا نور از نظر فرهنگی وجغرافیایی با شهر آمل سنخیت بیشتری دارد تا با شهرهای تنکابن و رامسر. از طرفی اتوبان تهران شمال نیز مشکل مسافت تا کرج را حل می کند .ولی هم استانی های غرب استان باید پی مرکز استان شدن کرج را به تن بمالند تا همه چیز منطقی شود و شما نه مشکل فاصله نداشته باشیدو نه جنگ مرکز استان شدن بین خود.
 • من به عنوان يك تنكابني هيچ مخالفتي با مركزيت نور ندارم هر چه باشد از ساري نزديكتر است زنده باد مردم نور
 • بارک الله این شد یک عرض ارادت به ساحت مقدس استقلال غرب استان. چه صغری و کبری های زیبایی بافته شد تا شهروند نوری را مجاب کند استقلال غرب استان به نفع نور هم هست. جواب بدهید آیا حاضرید مرکز استان در نور باشد؟ یا فقط تنکابن به عنوان مرکز استان مد نظر شما است؟ آیا امکانات توسعه استان فقط موضوع گردشگری است؟ آنهم گردشگری ناقص الخلقه ای که هم اعتبارش را چمع بکنید و به غرب استان بدهید باز هم تکانی در سرعت توسعه غرب استان ایجاد نخواهد کرد. آمار کشکی 90 درصد از گردشگران در غرب استان هستند را از کجا آورده اید؟ در اینکه از غرب استان تعداد گردشگر بیشتری بازدید می کند تردیدی نیست ولی اختلاف اینقدرها که شما اغراق فرمودید نیست. احساسات شما به جای خود ولی گردشگر تنکابن و رامسر مجموعاً یک چهارم گردشگر چالوس هم نمی شود و اگر نور و نوشهر و رویان را هم به آن اضافه کنید جمعاً یک ششم گردشگر را دارد و با این اوضاع شما می خواهید با استفاده از نور تا چالوس مشکل خودتان را حل کنید و به جو سازی لازم بپردازید. استان از گلوگاه و بهشهر که به دلیل جزیره زیبای میانکاله تعداد فوق العاده زیادی از گردشگران را به خود جلب می کند و بندر امیرآباد و فضاهای تفریحی و توریستی جدیدالاحداثی که در این سالها از شلوغی بسیار بالایی برخوردار شده و گردشگران حتی خانه های روستاهای اطراف را هم با قیمت های بالا مرود استفاده قرار می دهند تا نکا و بخش های بسیار وسیعی از پلاژهای ساری واقع در دو طرف رودخانه بزرگ تجن (بعد از سفیدرود بزرگترین رودخانه دریای خزر در ایران می باشد) و ÷لاپهای خصوصی و دولتی شهرستان جویبار و بهنمیر و بابلسر و فریدونکنار تا محمودآباد مملو از گردشگر می باشند که از بس ترافیک ایجاد می کنند جاده ها کشش تردد اتومبیل ها را ندارد و ترافیک سنگین ساعت ها گردشگران را در صف عبور نگاه می دارد. با کدام آمار این 90 درصد دروغی را به آنجا اختصاص می دهید؟ می خواهید نوری ها را همراه کنید چرا با دروغ؟ حتی چالوسی ها هم اگر با شما همراه شوند قطعاً ضرر خواهند کرد. مسائل حل نشده زیادی وجود دارد که ابتدائاً باید به حل آنها اقدام نمود. از شخصیت ها که تعلق به ملت ایران دارند و ربطی به استان ندارند مایه نگذارید. آقای رویانیان، دکتر حسینی، دکتر شیخ الاسلامی شخصیت های ملی هستند و سوء استفاده از آنها برا رسیدن به مقاصد منطقه ای معنی خوبی ندارد.
 • با عرض سلام خدمت همه مخاطبین این سایت جهت یادآوری بدنیست به نکاتی اشاره کنم من نمی دانم بدون تغییر ماندن این استان برای چه کسانی منفعت دارد که اینقدر نگرانند؟مگرگلستان که ازمازندران جدا شد ضررکرد؟مگرمردم گلستان از این جدایی واستقلال ناراضی اند؟جز اینکه خدمات رسانی بهتر ودسترسی مردم به منابع راهتتر شد؟پس دوستان کاسه داغتر از آش نشوند. به برکت انقلاب اسلامی از سال 58 تاکنون پنج شهرستان جدید به شرق مازندران اضافه شده(سوادکوه59بابلسر67جویبار76گلوگاه85فریدونکنار86) که هریک مستقل شده وبرای آنها ردیف بودجه مجزا تخصیص داده شده وخدمات رسانی وتمرکز مدیران به آن سمت کشیده شده است. ازبعداز انقلاب اسلامی شهرستان های غرب مازندران درهیچ زمینه ای توسعه یافتگی بدست نیاورده اند به عنوان نمونه جوانان این منطقه برای طی کردن تحصیلات عالیه وتکمیلی یاباید از استان خارج شوندیا به شرق استان بیایند چرا؟مگر غرب مازندران درنقش گیری جمهوری اسلامی سهیم نبود؟مگر غرب مازندران در هشت سال جنگ تحمیلی شهید به این آب وخاک تقدیم نکرد؟این همه بی عدالتی برای چه؟ دانشگاههایی مانند علوم کشاورزی ساری-صنعتی نوشیروانی بابل-دانشگاه مازندران-علم وصنعت بهشهر-علوم پزشکی بابل در شرق استان مستقرند پس خیلی هم بی ربط نگفتیم یا در بخش صنعت:کدام یک از 5طرح بزرگ صنعتی که قرار است اجرا شود یا در دست اجراست در غرب مازندران است؟پالایشگاه نفت دودانگه ساری-کارخانه سیمان نکا-خودروسازی بابل-کارخانه کک سازی سوادکوه یا پتروشیمی جویبار؟سهم غرب مازندران فقط تماشای این کارخانه هاست.به وضیعت راهها در غرب مازندران نگاه کنید.اتوبان آمل تا ساری را به خاطر بیاوریدحالا جاده چالوس تا رامسر رابا آن مقایسه کنید هردودر یک استان قرار دارند یکی در شرق ودیگری در غرب استان. همواره درغرب مازندران از مدیران شرق استان استفاده میشود.چرا؟مگر مدیرانی که ازشرق استان می آیندچه مدرک تحصیلی وسوابقی دارند؟مگرجز این است که هرخام وبیسوادی رامی آورند تابا آزمون وخطایی که در شهرهای غرب استان انجام می دهد بعداز کسب تجربه بروندودرشرق استان مشغول کارشوندومسایلی از این دست که امروز فریاد مردم غرب مازندران را بلندکرده تا بخواهند خود را از این زندان جغرافیایی آزاد کنند. باتشکرازمسولین سایت شمال نیوز شهروندی از تنکابن
 • این ها همگی بهانه است. چرا به جای این حرفها به فکر تلاش نیستید.خدایی اینهایی که گفتید شد دلیل برای استان شدن. من هنوز هم می گم باید به فرمانداری و ادارات کل اکتفا کنید.
 •   نظرات بینندگان
  نام:

  پست الکترونیک:
  نظر:

   

  پر کردن فرم براي دريافت نظرات الزامي است
   

     

  klip izle ezel dizisi izle sohbet sohbet odaları chat siteleri