مسئولان مازني؛انتقاد پذیر باشيد و پیگیری کنيد
جناب آقای طاهایی شما سالها نماینده مردم بودید الان نماینده دولت در استان هستید، بدانید که این مردم برای این انقلاب و نظام کم نگذاشته اند و همیشه وفاداری خویش را اثبات کردند، شرایطی را مهیا کنید تا مشکلاتشان مرتفع شود
کد خبر:5880 تاریخ:15:16-22/02/1389

بابک شمس ناتری در مطلبي در وبلاگ روزنه نوشت: دهستان کوهستان کلاردشت دیار فراموش شده مازندران است.

وقتی گذارت به دهستان کوهستان بخش کلاردشت می افتد در عجب می مانی که این همه زیبایی، طروات و شادابی که خداوند بزرگ به طبیعت این دیار بخشیده است چگونه از توجهات کمی برخوردار است.

برای روزنه نویس این نوشتار یک گلایه است و امیدواریم مسوولین گرامی استان و شهرستان به جای جبهه گیری،  به حل معضلات این دهستان بپردازند و مردم با صفا و با معرفت این دیار که در زمان جنگ تحمیلی بیش از 46 شهید والامقام را تقدیم به این نظام و انقلاب کرده اند را ارج بنهند.

نمی دانم از کدام مشکل روستاها و روستاییان دهستان کوهستان بنویسم، از راهی که بیش از یک دهه است فقط به خط کشی و مرمت های واکسی آن اکتفا شده است، از امنیت آن بنویسم که در روز روشن برخی غارتگران سودجو به سیمهای برق و خانه های خوش نشینان رحم نمی کنند یا از عدم توجهات برخی مسوولین منتصب و منتخب بنویسیم که این دیار را فراموش شده در نظر دارند.

روستاهایی با پتانسیلهای فراوان همچون فشکور، طویر، کتیر، بیجدنو و ... در این دهستان چهره هایی تاثیرگذار و علمی را تربیت کرده اند که در این اجتماع افرادی مفید هستند، اگر نامی از زادگاهم ناتر نگفتم به این دلیل است که بعدها متهم به شخصی نویسی نشویم، سالانه چند ده هزار نفر جاده سرسبز طویر را طی می کنند تا روستاهای مختلف و متعدد را نظاره کنند، اما با کمال تعجب می بینند که فریاد محرومیت از زیر سر سبزی و طبیعت زیبای این دیار بلند شده است.

توجه به دهستان کوهستان، درخواست برای رسیدگی به مشکلات این دهستان هم شعار فانتزی برای عده ای از بزرگواران شده است که برای تزیین تیترهای نشریات در جلسات و همایش ها آن را مطرح می کنند اما در عمل می بینیم که آنچیزی که شایسته وفادارای و پتانسیلهای این دهستان است انجام نمی گیرد.

معتقد به سیاه نمایی نیستم، بله ما هم بر این باور هستیم که طی چند سال اخیر زحماتی هم کشیده شده است و اقداماتی انجام گرفته است اما این تلاشها در مقایسه با بزرگی این دهستان و شرایط اب و هوایی و گردگشگری آن بسیار ناچیز است.

همکاران گرامی ام جناب استاد مومن توپا ابراهیمی و سرکار خانم راه گل در مقالات متعدد این مشکلات را قلمی کردند، اما هرگاه با جبهه گیری برخی مسوولین کم لطف مواجه شده اند که در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مسوولیت دارند اما فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکیدات ایشان مبنی بر توجه به روستاییان و مناطق محروم را مورد کم توجهی قرار می دهند.

اگر از راه روستایی و امنیت نوشتیم نظرمان به هیچ وجه این نیست که در این دو حوزه اقداماتی انجام نشده است اما آنچیزی که باید انجام گیرد نیست، چند سالی از سیل کنس دره گذشته است اما هنوز هم این مسیر شایسته بهسازی نشده و در اکثر نقاط حتی تابلوهای هشدار دهنده وجود ندارد و شاهد تصادفات و مرگ و میر در نقاطی مانند جاده دلیر و حدفاصل بین روستاهای مکار و فشکور هستیم.

از فرماندار محترم شهرستان چالوس جناب آقای رضایی و برادر گرانقدر جناب آقای دکتر سنایی در خواست می کنم برای دسترسی به مشکلات این مردم و روستاییان این خطه و مرتفع کردن آن حداقل شرایطی را مهیا کنند تا یکی از جلسات شورای اداری در مسجد یکی از روستاهای کوهستان برگزار شود تا مردم و شوراهای این چند روستا در حضور مسوولین و با نظارت بخشدار و فرماندار بی پیرایه حرفها و دردهای خود را بگویند.

اما از اینجا نگارش و روزنه را برای جناب استاندار روزنه نویسی می کنم، جناب آقای طاهایی ، دهستان کوهستان کلاردشت دیار فراموش شده مازندران است، یادم است که وقتی مهندس گرانمایه استاندار اسبق مازندران با هیئت همراه به این منطقه آمد و وقتی دید کودکان روستایی گلهایی رنگی را به روی ماشینش می ریزند به اطرافیان گفت: این مردم خیلی با تعصبند، دستانشان خالی است اما با گل به استقبال ما آمدند و ... بله جناب آقای استاندار مطمئنم که شناخت زیادی از دهستان کوهستان کلاردشت دارید، بعد از گرانمایه هیچ استانداری به این دیار توجه آنچنانی  نکرد، آستین همتت را بالا بزن سری به این روستاییان بزن و ببین که چگونه با مشکلات، کمبودها و سختیها دست و پنجه نرم می کنند، لمس کن پدری که در یک خانه چند پسر و عروس و نوه را زیر بال و پر گرفته است. مادری که فرزندش را به دندان می گیرد تا برای درمان به شهر برساند، کسی که داراییش در یک شب مهتابی به یغما رفته است و درمانی ندارد و ...

آقای استاندار برخی فکر می کنند مازندران تا محمود آباد به انتها می رسد، شما که خود از مردم سختی دیده و رنج کشیده غرب استان هستید، شما بیا و برای حل مشکلات دهستان کوهستان قدمی بردار ...

معاون سیاسی و امنیتی استانداری مازندران جناب آقای ابراهیمی که خود دانش آموخته دانشگاه چالوس است و از نیروهای پیگیر و به نظر نگارنده بهترن انتصاب در حوزه استانداری شماست در ایام حضورش در استانداری بارها برای مشکلات مردم مازندران زبان گشود و پیگیری کرد، اگر برایتان سخت است و فکر می کنید به واسطه همشهری بودن مسئله ای در حاشیه بوجود می آید ایشان را مامور و مسوول پیگیری مطالبات مردم و روستاییان دهستان کوهستان کلاردشت کنید، مطمئنم و با شناختی که از ایشان در حوزه کاری دارم می دانم که برای ایشان همه جای مازندران مازندران است و در دریافت مطالبات تلاش و همتی ویژه خواهند داشت.

جناب آقای طاهایی شما سالها نماینده مردم بودید الان نماینده دولت در استان هستید، بدانید که این مردم برای این انقلاب و نظام کم نگذاشته اند و همیشه وفاداری خویش را اثبات کردند، شرایطی را مهیا کنید تا مشکلاتشان مرتفع شود.

  نظرات بینندگان
 • شما را به جان عزیزانتان درج کنید بزرگترین مشکل مردم این منطقه نماینده مجلس است ما نماینده نداریم
 • روستاي ارا چهاردانگه ساري و مشكلاتي كه در همين دريا نيوز و در سايت هاي ديگر مازندران مطرح شد و ما هيچ مسئولي را پاسخگو نيافتيم از آشغالهاي انتقال ميدهند به منطقه ما از آب آشاميدنيالوله كشي شده كه هنوز نداريم از پروژه هاي خطرناكي كه حرف راه انداز ي آن را مي زدند وووووووو هيچكس را ياراي شنيدن نبود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • آقای استاندار و مسئولان استانی حواسشان جمع باشد ظاهری مسئولی در چالوس دهیاران و شوراها را تحت فشار قرار داده است تا بگویند ....
 • چند روز از انتشار این گلایه نامه آقای شمس گذشته ولی هنوز هیچ مسوول استانی جوابی نداده است برای این قضیه چه کسی باید جوابگو باشد؟؟؟؟؟؟
 • با تشکر از نویسنده مطلب و مدیریت سایت که شجاعت به خرج داده و در صفحه اول این سایت نمایش دادند مسوولان استانی به صورت نا محسوس بیایند تا مسوولان کلاردشت و چالوس مسیر پیگیریها را منحرف نکنند بیایند و بدون ماشین دولتی بین مردم بروند تا واقعیتها را از زبان مردم بشنوند و ببینند که این دردها هست سال گذشته در همین جاده چند نفر از اهالی فشکور کشته شدند سال قبل در جاده دلیر ماشین حامل خبرنگاران پرتاب شد و همه مسوولان از نز دیک شاهد مرگ علیرضا فلاح جوان 22 ساله چالوسی بودند
 • سلام دریا نیوز جان ما از هم منطقه ای هایمان خواستیم تا به جهت حمایت از این مطلب و در واقع برای پیگیری زودتر بیایند و اعلام نظر کنند اما بزرگواران پیامهایشان درج نمی شود این کم لطفی است. تو رو خدا باز هم در خصوص کوهستان خبرهایی بزنید من ساکن شهرم اما مشکلات عدیده اسن باور کنید به خاطر بدی جاده می ترسیم با خانواده برویم مردم چالوس حق دارند که اداره راه می خواهند
 • در آن شهری که رندانش عص از کور می دزدند من از خوش باوری آنجا محبت جستجو کردم
 • من از اهالی کتیرم امروز شنیدم عده ای از مسوولین چالوس و کلاردشت بهشون برخورده و می خوان بر علیه کسانی که سعی دارند مشکلات کوهستان را مطرح کنند جبهه گیری کنند
 • نماینده محترم ما که منتخب مردم است در 10 سالی که نماینده چالوس است 2 بار هم به کوهستان نیامده چه انتظاری از استاندار دارید؟؟؟
 • من فرهنگی بازنشسته و ساکن چالوس هستم دهستان کوهستان در حال تبدیل به یک دهکده وحشت است که راه ارتباطی آن خراب و امکانات آن زیر صفر است
 • با سلام من بچه کوهستانم خدایی حقیقت دارد من تا به حال ندیدم مسوولی برای این منطقه کار مفید انجامن دهد
 •   نظرات بینندگان
  نام:

  پست الکترونیک:
  نظر:

   

  پر کردن فرم براي دريافت نظرات الزامي است
   

     

  klip izle ezel dizisi izle sohbet sohbet odaları chat siteleri